वामदेवलाई पद बुझाउन खोज्ने रामवीरलाई कार्वाही ! पालो अब ओलीको
अनलाइनपाना संवाददाता
शुक्रबार, अशोज २६, २०७५

काठमाण्डौ

जब जनताको प्रतिनिधित्व गर्दै जनताकै लागि काम गर्छु भन्ने सपथ खाएर कुनै पनि व्यक्ति संसदभित्र छिर्छ भने उसले आफ्नो दायित्व पूरा गर्नुपर्छ । दायित्यबाट पन्छेर आफ्नो स्वार्थमा लाग्ने जोकोहीलाई जनताले कार्वाही गर्नुपर्छ । निश्चित रुपमा गर्छन् नै ।

तर त्यो भन्दा पहिले पार्टीले कार्वाही गर्ने संकेत मिलेको छ । काठमाडौं क्षेत्र नम्बर ७ नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी नेकपाका सांसद रामवीर मानन्धरले जनमतको अपमान गर्दै निश्चित स्वार्थका लागि आफ्नो पद वामदेव गौतमलाई बुझाउन खोजेको आरोपमा कार्वाही भोग्नुपर्ने देखिएको छ ।

क्षेत्र ७ का जनताले रामवीरलाई कार्वाही गर्नुपर्नेमा बुधबारै एक मत जाहेर गरेका बेलामा बिहीबार पार्टीभित्रै उनलाई कार्वाही गर्नुपर्ने माग उठेको हो ।

पार्टीको नेतृत्व तहको एक खेमालाई मात्र जानकारी दिएर पत्रकार सम्मेलन गर्दै रामवीरले चर्चामा आउन खोजे । उनले निहित स्वार्थमा रहेर पार्टीलाई बदनाम गराउन खोजेको भन्दै कार्वाही गर्न खोजिएको एक स्थायी कमिटि सदस्यले बताएका छन् ।

उनले रामवीरसंग जोडिएका वामदेवलाई भन्दा पनि पार्टीलाई बदनाम गराउन खोजेकाले रामवीरलाई कार्वाही गर्नुपर्नेमा नेताहरुले कदम बढाउन खोज्ने जनाए ।

रामवीरको यो कदमले सांसद पद बिक्रीका लागि राखिएको जस्तो भएको समेत चर्चा चलेको छ । रामवीरले अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डलाई राजीनामा पत्र बुझाएका थिए ।

वामदेवले एक अर्बसम्म रुपैयाँ खर्च गर्न सक्ने चर्चा चलेपछि त्यसकै लोभमा पाँच करोड नगद, राष्ट्रिय सभा सदस्य र मन्त्री पद पड्काउन उनी बिक्रीमा लागेका थिए ।

पालो अब ओलीको 

कुनै समय प्रधानमन्त्री तथा पार्टी अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीको खेमाका रामवीरले एकाएक खेमा बदले । संसदीय समितिमा रहन माग गरेका थिए । त्यहाँ पाएनन् । त्यसअघि मन्त्री पद मागेका थिए । त्यो पनि पाएनन् । त्यसपछि ओलीको खेमा उनले बदले ।

त्यही खेमा बदलेर दुवै हातमा लड्नु लिन उद्दत देखिएका रामवीरको राजनीतिक करियर अब छिट्टै सकिने आँकलन गर्न थालिएको छ ।

ओली अहिलेसम्म चुप लागेर बसे । अब चुप लाग्दैनन् भन्ने आँकलन गर्न थालिएको छ । पार्टी उच्च कमिटी र संसदीय दललाई समेत जानकारी नगराई निर्वाचित सांसदबाट राजिनामा दिने सार्वजनिक घोषणा गरेका उनलाई अनुशासनको कारवाही हुनेमा दुई मत नभएको दावी गर्न थालिएको छ ।

प्रचण्डको निवासमा असोज २१ मा भएको सहमति बमोजिम रामवीरले वामदेवलाई आफ्नो क्षेत्र खाली गराउन सहमत भएको भन्दै पत्र तयार भएको थियो । उक्त पत्र प्रचण्ड, वामदेव र रामवीरबीचको सहमति थियो ।

ओली अहिले पीडामा छन् । उनको मन्त्रिपरिषदमा इमानदारभन्दा बढी बेइमान देखिएका छन् । ओलीले मन्त्रिपरिषदका सदस्य फेर्नेसम्मको कदम चाल्ने सम्भावना रहँदा रामवीरले पार्टीलाई बदनाम गर्नका लागि देखाएको हर्कतले थप मर्माहत भएका छन् ।

विपक्षीको आरोपलाई रोक्न नेता तथा कार्यकर्तालाई अरिंगाल बन्नुपर्छ भनेका ओलीले आफ्नै पार्टीलाई टोक्न रामवीरजस्ता महाअरिंगाललाई देखेपछि कार्वाही त हुने नै छ । कस्तो कार्वाही होला त्यो भने चासोको विषय बनेको छ ।

ओलीको विकल्पका रुपमा वामदेवलाई अगाडि बढाउन खोज्ने जो कोही ओलीका शत्रु हुन् । यो परिस्थितिमा ओलीले रामवीरलाई त बाँकी राख्ने छैनन् रामवीरलाई उक्साउने कसैप्रति पनि उनले दयाभाव नराख्ने स्पष्ट छ ।