कमिटी गठन गरेको २ महिनापछि पदाधिकारीको शपथ ग्रहण
  • अनलाइनपाना संवाददाता
  • आइतवार, चैत्र ३, २०७५
  • काठमाडौँ

नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी(नेकपा)ले प्रदेश कमिटी गठन गरेको करिब दुई महिना पछि सपथ ग्रहण गराएको छ । नकपाले प्रदेश १ को कमिटीका पदाधिकारीलाई आज शपथ ग्रहण गराएको हो ।

प्रधानमन्त्री तथा पार्टी अध्यक्ष केपी ओलीले प्रदेश संयोजक भीम आचार्य तथा सह–संयोजकमा शेरधन राईसहित कमिटीका पदाधिकारीलाई कमिटी गठन भएको साढे २ महिनापछि शपथ गराइएका हुन् ।

शपथमा वरिष्ठ नेता झलनाथ खनाल र महासचिव विष्णु पौडेल लगायतका नेता सहभागी हुनुभयो । नेकपाले मंसिर १७ गते २ सय ७ सदस्यीय प्रदेश कमिटी सार्वजनिक गरेको थियो । प्रदेश कमिटीमा विघटित एमालेबाट १ सय २२ र माओवादीबाट ८५ छन् ।

 

यस्तो छ कमिटी

प्रदेश कमिटी सदस्यको नामावली

बलबहादुर साम्सुहाङ्ग ताप्लेजुङ सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
अम्बिका राजभण्डारी ताप्लेजुङ सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
राजकुमार भण्डारी पाँचथर सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
कमल प्रसाद जवेगु पाँचथर सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
विद्या राई पाँचथर सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
धु्रव श्रेष्ठ इलाम सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
वर्तमान गुरुङ इलाम सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
खिनु लङ्वा लिम्बु इलाम सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
जयप्रकाश राई इलाम सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
मणि सुब्बा इलाम सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
राम राना इलाम सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
हिमाल किराती इलाम सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
सोमनाथ पोर्तेल झापा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
वसन्त वानियाँ झापा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
मेनुका काफ्ले झापा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
जसमाया गजमेर झापा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
पवित्रा निरौला खरेल झापा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
विर्ख प्रधान झापा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
हिराकुमार थापा झापा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
विमला वि।क। झापा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
टुन्ज बराइली झापा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
चिन्तन पाठक झापा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
विष्णु शिवाकोटी झापा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
विष्णु प्रसाद प्रसाईं झापा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
खेम नेपाली मोरङ सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
भिम बस्नेत मोरङ सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
मिना यादव मोरङ सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
बलबहादुर घिसिङ मोरङ सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
डिल्लीराम शर्मा अधिकारी मोरङ सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
चन्द्र गुरुङ मोरङ सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
राजेश सुब्बा मोरङ सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
रामकुमार बस्नेत मोरङ सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
श्याम ताजपुरीया मोरङ सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
लक्ष्मी फुँयाल मोरङ सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
नैनकला ओझा मोरङ सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
सुमन वान्तवा खोटाङ सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
इश्वरमणि राउत उदयपुर सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
नवराज पोखरेल उदयपुर सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
भीम कुमारी राउत उदयपुर सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
मणिराज पौडेल उदयपुर सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
लक्ष्मी नारायण चौधरी उदयपुर सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
वेदप्रसाद पोखरेल उदयपुर सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
राजकुमार राई उदयपुर सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
अम्बिका थापा उदयपुर सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
वालेश्वर कामद मोरङ सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
मृत्युन्जय झा मोरङ सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
इन्द्र सुब्बा मोरङ सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
नागेश पोखरेल मोरङ सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
हरि घिमिरे मोरङ सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
तारा राई मोरङ सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
राधा गुरुङ सुनसरी सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
मनोज कुमार म्याङबो सुनसरी सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
सर्वध्वज सावा सुनसरी सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
रेवती रमण भण्डारी सुनसरी सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
वालेश्वर चौधरी सुनसरी सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
दोरिक लाल चौधरी सुनसरी सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
खेम राज पोख्रेल सुनसरी सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
निरादेवी आचार्य सुनसरी सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
किरण कार्की सुनसरी सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
विजय राई सुनसरी सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
रमेश बस्नेत सुनसरी सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
चिरञ्जीवी भट्टराई सुनसरी सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
रोहित कार्की सुनसरी सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
सकुन्तला बस्नेत धनकुटा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
राजेन्द्र राई धनकुटा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
चन्द्र बस्नेत धनकुटा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
टिकाराम चेम्जोङ धनकुटा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
अनुभूति बम नेपाली तेह्रथुम सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
तेजमान कन्दङवा तेह्रथुम सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
लक्ष्मण तिवारी तेह्रथुम सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
रामचन्द्र थपलिया तेह्रथुम सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
किशोर चन्द्र दुलाल तेह्रथुम सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
मुना श्रेष्ठ संखुवासभा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
हेमराज घिमिरे संखुवासभा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
मुरारी प्रसाद खतिवडा संखुवासभा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
रमेश शाक्य भोजपुर सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
प्रेम कुमार राई भोजपुर सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
सुरेन्द्र उदास भोजपुर सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
प्रमोद शेर्पा भोजपुर सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
केवल राई भोजपुर सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
मानबीर राई सोलु सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
सौमाया राई सोलु सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
आङनिमा लामा शेर्पा सोलु सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
डि।बी राई किराती सोलु सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
उत्तम बस्नेत सोलु सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
आङकामी शेर्पा सोलु सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
विष्णु वास्तोला सोलु सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
बुद्धि कुमार राजभण्डरी सोलु सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
मोहन कुमार श्रेष्ठ ओखलढुंगा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
नानीबाबु बुढाथोकी ओखलढुंगा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
सकुन्तला राजभण्डारी ओखलढुंगा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
शान्ता ढुंगेल ओखलढुंगा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
हरि प्रसाद पोखरेल खोटाङ सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
बबी चाम्लिङ खोटाङ सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
उषाकला राई खोटाङ सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
भीम राई खोटाङ सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
नरेन्द्र बस्नेत पाँचथर सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
उपेन्द्र दंगाल पाँचथर सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
पुष्प पोखरेल झापा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
लोकबहादुर धिमाल झापा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
रोमणि भट्टराई झापा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
रोमनाथ ओली झापा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
यशोदा अधिकारी मोरङ सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
घनश्याम खतिवडा मोरङ सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
सावित्रा रेग्मी मोरङ सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
राजिव घिमिरे झापा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
पोष्ट कुमार नेपाल सुनसरी सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
डि।बी शाह शंकर सुनसरी सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
ईन्द्रमणी पराजुली धनकुटा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
धर्म पौडेल धनकुटा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
पी।के राई खोटाङ सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
सुमित्रा भण्डारी झापा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
युवराज बास्कोटा मोरङ सदस्य – भारत प्रवास समन्वय कमिटी,
सदस्य – विदेश विभाग
दीपक कार्की झापा सदस्य – संसदीय विभाग,
उपाध्यक्ष – जिल्ला कमिटी
दीपक पौडेल ईलाम सदस्य –केन्द्रीयविभाग
होमबहादुर थापा झापा सचिवालय सदस्य – जिल्ला कमिटी,
हृदय ठाकुर झापा सचिवालय सदस्य – जिल्ला कमिटी,
चन्द्रबीर राई मोरङ उपाध्यक्ष –जिल्ला कमिटी
डि।पी राई मोरङ उपाध्यक्ष – जिल्ला कमिटी
सत्यनारायण चौधरी मोरङ उपसचिव – जिल्ला कमिटी
अमर शिवाकोटी झापा सदस्य – जिल्ला कमिटी सदस्य

(साविक नेकपा )माओवादी केन्द्र का ८५ जनाको नाम विवरण

खेलप्रसाद बुढाक्षेत्री ताप्लेजुङ्ग सदस्य, केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला इन्चार्ज
विजय वनेम ताप्लेजुङ्ग सदस्य, केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला सह–इन्चार्ज
लक्ष्मी आङछाङबो ताप्लेजुङ्ग सदस्य, केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला सह–इन्चार्ज
मिङमा डण्डु शेर्पा ताप्लेजुङ्ग केन्द्रीय सचिव– वाइसिएल
हर्क नेम्बाङ पाँचथर सदस्य– पोलिटब्युरो तथा जिल्ला इन्चार्ज
सीता थेवे पाँचथर सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति
होम जगेवु पाँचथर सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला संयोजक
विशाल रसाइली पाँचथर सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला सह–इन्चार्ज
अमरसिंह थापा पाँचथर सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला सह–इन्चार्ज
दिनेश लावती पाँचथर सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला सह–इन्चार्ज
हर्कबहादुर लावती इलाम सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला इन्चार्ज
टिका घिमिरे इलाम सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला सह–इन्चार्ज
सोममाया राई इलाम सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला संयोजक
उर्मिला तामाङ्ग इलाम सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला सह–संयोजक
छविलाल राई इलाम सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला सह–संयोजक
झलकसिंह दर्लामी झापा सदस्य– पोलिटबयुरो तथा जिल्ला इन्चार्ज
राजु आचार्य झापा सदस्य– पोलिटबयुरो तथा जिल्ला सह–इन्चार्ज
मणीकुमार साम्पाङ झापा सदस्य– पोलिटबयुरो तथा जिल्ला संयोजक
खड्गबहादुर कन्दङवा झापा सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला सह–संयोजक
लक्ष्मी नेउपाने झापा सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा पूर्व सह–इन्चार्ज
पुरुषोत्तम चुडाल झापा सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा पूर्व सह–इन्चार्ज
रेवतराज पुरी झापा सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा पूर्व सह–इन्चार्ज
कल्पना कार्की झापा सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति
डिल्ली घिमिरे झापा सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति
भूपाल सापकोटा झापा सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा मजदुर प्रदेश इन्चार्ज
हंशलाल राजवंशी झापा सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति
श्यामवीर लिम्बु झापा सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति
विरेन्द्र बस्नेत झापा सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा पूर्व केन्द्रीय विद्यार्थी नेता
टंक गिरी मोरङ सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा प्रदेश कार्यालय सचिव
कूलप्रसाद साँवा मोरङ सदस्य– पोलिटब्युरो तथा जिल्ला इन्चार्ज
हेमबहादुर कार्की मोरङ सदस्य– पोलिटब्युरो
गणेश उप्रेती मोरङ सदस्य– पोलिटब्युरो तथा जिल्ला संयोजक
खेमराज सुन्दास मोरङ सदस्य– पोलिटब्युरो
लालबहादुर सुस्लिङ मोरङ सदस्य– पोलिटब्युरो
भोगेन्द्र यादव मोरङ सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला सह–संयोजक
शुसिला घिमिरे मोरङ सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा प्रदेश महिला सह–इन्चार्ज
गिता तिम्सिना मोरङ सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा प्रदेश महिला संयोजक
अमनलाल मोदी मोरङ सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति
विजयकुमार विस्वास मोरङ सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति
ओपेन्द्र राय मोरङ सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा मजदुर प्रदेश सह–इन्चार्ज
जीवन आचार्य मोरङ सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति
मुक्साङहाङ म्यानेङवो सुनसरी सदस्य– पोलिटब्युरो तथा लिम्बु मोर्चा अध्यक्ष
योगेन्द्र मण्डल सुनसरी सदस्य– पोलिटब्युरो तथा जिल्ला सह–संयोजक
शिव डाँगी सुनसरी सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति
सन्तोष थारु सुनसरी सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला समिति सचिव
आइन्द्रबिक्रम वेघा सुनसरी सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला सह–सचिव
उमिता विश्वकर्मा सुनसरी सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति
सुरेन्द्र मेहेता सुनसरी सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति
नरेन्द्र बस्नेत सुनसरी सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति
भानु मैनाली सुनसरी सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा मजदुर प्रदेश सह–इन्चार्ज
इन्द्र इब्सुङ तेह«थुम सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला संयोजक
तारा भट्टराई तेह«थुम सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला सह– संयोजक
चुँडामणी बराल तेह«थुम सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला सह–संयोजक
विष्णुप्रसाद दाहाल तेह«थुम सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति
धनमाया विक। धनकुटा सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला सह–इन्चार्ज
गणेश राई धनकुटा सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला इन्चार्ज
ऋषिराम ढुंगाना धनकुटा सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला संयोजक
घनश्याम राई धनकुटा सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति
रिपुप्रसाद राई संखुवासभा सदस्य– पोलिटब्युरो तथा जिल्ला इन्चार्ज
कृष्ण जिमी याख्खा संखुवासभा सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला संयोजक
इन्दिरा मिश्र संखुवासभा सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति
थानप्रसाद अधिकारी संखुवासभा सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा पूर्व जिल्ला अध्यक्ष
टेकमान राई संखुवासभा सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति
दिलकुमार राई भोजपुर सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला सह–इन्चार्ज
राजेश खतिवडा भोजपुर सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला सह–इन्चार्ज
बिमल खड्का भोजपुर सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला संयोजक
थामप्रसाद राई भोजपुर सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला सह–संयोजक
धुव्र बुढाथोकी खोटाङ्ग सदस्य– केन्द्रीय पोलिटब्युरो तथा जिल्ला इन्चार्ज
देवान चाम्लिङ्ग खोटाङ्ग सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला सह–इन्चार्ज
सुरेश राई खोटाङ्ग सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला संयोजक
अरुणादेवी राई खोटाङ्ग सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति
गोम्बु शेर्पा सोलुखुम्बु सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा पूर्व जिल्ला अध्यक्ष
महेश राई सोलुखुम्बु सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा पूर्व जिल्ला उपाध्यक्ष
ठमनाथ पराजुली सोलुखुम्बु सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला सह–संयोजक
करुणा ढुङ्गेल सोलुखुम्बु सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति
बाबुराम गौतम ओखलढुङ्गा सदस्य–पोलिटब्युरो तथा जिल्ला इन्चार्ज
मोहनकुमार खड्का ओखलढुङ्गा सदस्य– पोलिटब्युरो तथा जिल्ला संयोजक
खड्ग योगी ओखलढुङ्गा सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला सह–संयोजक
चम्पा कार्की ओखलढुङ्गा सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा महिला प्रदेश सह–इन्चार्ज
मोहनबहादुर खत्री उदयपुर सदस्य– पोलिटब्युरो तथा जिल्ला इन्चार्ज
भीमबहादुर अधिकारी उदयपुर सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा पूर्व जिल्ला इन्चार्ज
राजन किराती उदयपुर सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा पूर्व जिल्ला इन्चार्ज
केपी। बराल उदयपुर सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा पूर्व जिल्ला सह–इन्चार्ज
मणीखम्बु राई उदयपुर सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला सह–इन्चार्ज
नारायणबहादुर बुर्जामगर उदयपुर सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला सह–इन्चार्ज