Logo

राजनीति

प्रतिनिधिसभाको १६५ मध्ये ९२ स्थानको अन्तिम नतिजा सार्वजनिक, कहाँ कसले मारे बाजी ?



काठमाडौं । प्रतिनिधिसभाको १६५ मध्ये हालसम्म (बिहीबार राति ९ बजे) ९२ स्थानको अन्तिम नतिजा सार्वजनिक भएको छ । जसअनुसार अग्रस्थानमा नेपाली कांग्रेस रहेका छ भने दोस्रो स्थानको नेकपा एमालेले उसलाई पछ्याइरहेको छ ।

नेपाली कांग्रेसले सबभन्दा बढी ३२ स्थानमा जित निकालेको छ भने थप २१ स्थानमा अग्रता लिइरहेको छ। दोस्रो स्थनाको एमालेले २० स्थानमा जित हात पार्नुका साथै २७ स्थानमा अग्रता लिएको छ ।

तेस्रोमा रहेको नेकपा माओवादी केन्द्रले ९ स्थानमा जित निकाल्दा ८ स्थानमा अग्रता लिइरहेको छ। त्यस्तै नेकपा एकीकृत समाजवादीले ८ स्थानमा जित निकालेको छ भने ३ स्थानमा अग्रता बनाएको छ ।

राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टीले ७ स्थानमा जित निकाल्नुका साथै २ स्थानमा अग्रता बनाएको छ । राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीले ४ स्थानमा जित निकालेर २ स्थानमा अग्रता बनाइरहेको छ ।लोकतान्त्रिक समाज

वादी पार्टी र नागरिक उन्मुक्ति पार्टीले २/२ स्थानमा जित निकालेका छन् भने नेपाल मजदुर किसान पार्टी, जनमत पार्टी र राष्ट्रिय जनमोर्चाले १/१ सिट हासिल गरेका छन् । स्वतन्त्रले ४ सिटमा जित निकालेका छन् ।

कहाँ कसले मारे बाजी ?

नेपाली कांग्रेस
(१) मुस्ताङ – योगेश शेरचन
(२) मनाङ – टेकबहादुर गुरुङ
(३) काठमाडौं १ – प्रकाशमान सिंह
(४) काठमाडौं ३ – सन्तोष चालिसे
(५) काठमाडौं ४ – गगनकुमार थापा
(६) काठमाडौं ५ – प्रदीप पौडेल
(७) रसुवा – मोहन आचार्य
(८) ललितपुर १ – उदय शमशेर जबरा
( ९) तनहुँ २ – शंकर भण्डारी
(१०) डडेल्धुरा – शेरबहादुर देउवा
(११) काठमाडौं १० – राजेन्द्रकुमार केसी
(१२) पर्सा ४ – रमेशकुमार रिजाल
(१३) सुर्खेत २ – हृदयराम थानी
(१४) ओखलढुंगा – रामहरि खतिवडा
(१५) झापा १ – विश्वप्रकाश शर्मा
(१६) पर्सा १ – अजयकुमार चौरसिया
(१७) गोरखा १ – राजेन्द्र बजगाँई
(१८) म्याग्दी – खमबहादुर गर्बुजा
(१९) अछाम २ – पुष्पबहादुर शाह
(२०) कैलाली ४ – वीरबहादुर बलायर
(२१) दार्चुला – दिलेन्द्र प्रसाद बडू
(२२) कञ्चनपुर ३ – रमेश लेखक
(२३) कञ्चनपुर २ – एनपी साउद
(२४) सिन्धुपाल्चोक २ – मोहनबहादुर बस्नेत
(२५) दैलेख २ – दिक्पालकुमार शाही
(२६) भक्तपुर २ – दुर्लभ थापा
(२७) नवलपरासी पूर्व १ – शशांक कोइराला
(२८) तनहुँ १ – रामचन्द्र पौडेल
(२९) बाँके ३ – किशोरसिंह राठोर
(३०) रौतहट ४ – देवप्रकाश तिमल्सिना
(३१) सप्तरी ३ – दिनेश कुमार यादव
(३२) धादिङ २ – राम नाथ अधिकारी

नेकपा एमाले
(१) उदयपुर २ – अम्बरबहादुर रायमाझी
(२) काठमाडौं ९ – कृष्णगोपाल श्रेष्ठ
(३) ललितपुर २ – प्रेमबहादुर महर्जन
(४) गुल्मी २ – गोकर्ण विष्ट
(५) झापा २ – देवराज घिमिरे
(६) झापा ५ – केपी शर्मा ओली
(७) ताप्लेजुङ – योगेश भट्टराई
(८) पर्सा ३ – राजकुमार गुप्ता
(९) अर्घाखाँची – टोपबहादुर रायमाझी
(१०) प्युठान – सूर्य थापा
(११) लमजुङ – पृथ्वीसुब्बा गुरुङ
(१२) मकवानपुर २ – महेश बर्तौला
(१३) सोलुखुम्बु – मानवीर राई
(१४) पर्वत – पदम गिरी
(१५) झापा ४ – लालप्रसाद साँवा लिम्बु
(१६) रुपन्देही ५ – बासुदेव घिमिरे
(१७) धनकुटा – राजेन्द्रकुमार राई
(१८) कास्की २ – विद्या भट्टराई
(१९) बाँके १ – सूर्य प्रसाद ढकाल
(२०) सिराहा १ – राम शंकर यादव

नेकपा माओवादी केन्द्र
(१) सिन्धुली २ – लेखनाथ दाहाल
(२) सिन्धुपाल्चोक १ – माधव सापकोटा
(३) बाग्लुङ २ – देवेन्द्र पौडेल
(४) रोल्पा – वर्षमान पुन
(५) रुकुम पूर्व १ – पूर्णबहादुर घर्तीमगर
(६) जाजरकोट – शक्तिबहादुर बस्नेत
(७) गोरखा २ – पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’
(८) दाङ २ – रेखा शर्मा
(९) खोटाङ – रामकुमार राई

नेकपा एकीकृत समाजवादी
(१) अछाम १ – शेरबहादुर कुँवर
(२) बारा ४ – कृष्णकुमार श्रेष्ठ
(३) बझाङ – भानुभक्त जोशी
(४) दैलेख १ – अमरबहादुर थापा
(५) डोटी – प्रेम आले
(६) सल्यान – प्रकाश ज्वाला
(७) रौतहट १ – माधवकुमार नेपाल

८) डोल्पा – धनबहादुर बुढा

राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी
(१) काठमाडौं ७ – गणेश पराजुली
(२) काठमाडौं ८ – विराजभक्त श्रेष्ठ
(३) काठमाडौं २ – सोबिता गौतम
(४) काठमाडौं ६ – शिशिर खनाल
(५) चितवन २ – रवि लामिछाने
(६) ललितपुर ३ – डा. तोसिमा कार्की
(७) चितवन १ – हरि ढकाल

राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी (राप्रपा)
(१) बाँके २ – धवलसमशेर जबरा
(२) जुम्ला – ज्ञानेन्द्रबहादुर शाही
(३) मकवानपुर १ – दीपकबहादुर सिंह
(४) झापा ३ – राजेन्द्र लिङ्देन

लोकतान्त्रिक समाजवादी पार्टी
(१) रुपन्देही ४ – सर्वेन्द्रनाथ शुक्ला
(२) सर्लाही १ – रामप्रकाश चौधरी

जनता समाजवादी पार्टी
(१) पर्सा १ – प्रदीप यादव

नेपाल मजदुर किसान पार्टी
(१) भक्तपुर १ – प्रेम सुवाल

राष्ट्रिय जनमोर्चा
(१) बाग्लुङ – चित्रबहादुर केसी

नागरिक उन्मुक्ति पार्टी
(१) कैलाली १ – गंगाराम चौधरी
(२) कैलाली – १ रञ्जिता श्रेष्ठ

जनमत पार्टी
(१) सप्तरी २ – सीके राउत

स्वतन्त्र
(१) बर्दिया २ – लालवीर चौधरी
(२) मोरङ ५ – योगेन्द्र मण्डल
(३) रौतहट ३ – प्रभु साह

४) सर्लाही ४ – अमरेश सिंह

प्रकाशित मिति : मंसिर ८, २०७९ बिहीबार  ९ : २२ बजे